„Hej kolęda, kolęda!”- tymi słowami 11 stycznia 2019 roku rozpoczął się w Domu Katolickim w Sandomierzu „VII Dziecięcy Przegląd Polskich Kolęd i Pastorałekzorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 3, Szkołę Podstawową nr 2 oraz parafię św. Józefa w Sandomierzu. Podczas wydarzenia zaprezentowano najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki.

Udział w wydarzeniu wzięli rodzice, dzieci, mieszkańcy miasta, przedstawiciele sandomierskich instytucji oraz zaproszeni goście. Sandomierski samorząd reprezentował Marcin Marzec burmistrz Sandomierza wraz z Piotrem Chojnackim i Jerzym Żyłą wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Sandomierza.

„Dziecięcy Przegląd Polskich Kolęd i Pastorałek” jest imprezą, której głównym celem jest kształtowanie właściwych postaw społecznych, rozwijanie zdolności współpracy naszego środowiska lokalnego, upowszechnianie tradycji polskich, regionalnych i rodzinnych związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość miała również na celu pobudzenie aktywności artystycznej i rozwijanie kreatywności uczestniczących w niej dzieci.

Na koniec wydarzenia Marcin Marzec burmistrz Sandomierza wraz z Elżbietą Sobolewską dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu i Agatą Hajduk dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sandomierz wręczyli występującym dzieciom oraz opiekunom gadżety i upominki. Ponadto gospodarz miasta podziękował małym artystom za występy na tak ważnym wydarzeniu wkomponowanym już na stałe w kalendarz miejskich imprez.